|
|
Qontakt
|
 |
|
Vrijeme je da obnovim ovu kućicu. Novi mail je thedarkomacan na gmejlu.
Odgovaram za a) 7-9 minuta, ako smislim neku glupost, b) 7-9 dana, u prosjeku, c) 7-9 godina ako vas baš ne volim.
|
|
|
|
muQtašenje
|
 |
|
Da, na ovom sajtu ima BESPLATNIH STRIPOVA koji su rezultat bar tri radne aQcije i nekih trenutaka ludila. Pa krenimo od svježijih:
SELAMALEJKUM, GENERALE - Ej bounafajd grefik novel. Or ej nouvelet, et list.
PONEDJELJAQ - tjedni web magacin!
TENA U VREĆI - "moj je cijeli život qonceptuala"!
OBUQA - škola političke kariqature Vlade Šagadina: Bilo je časno živjeti sa "Carstvom hladovine"!
MAX JAGUAR - Kamen koji odbaciše graditelji postade kamen zaglavni!. Iz pasice Milana Jovanovića, dodavana iz ruke u ruku, raste pustolovina, nemilosrdno kritizirana za čitateljski užitak. DUGIN IZAZOV - kolor bez kolora, jer je Matt Madden rekao da se tako mora. Link vodi na Forum gdje se svačiji prilozi talože. OBRAČUN - je moja serijalizirana i krvava prepirka s brojnim kreacijama. Link vas vodi na Forum gdje strip možete čitati redom PROJEKT STOTE STRANICE - razni ljudi, po izvornoj zamisli Jasona Turnera, adaptiraju 100. stranicu neke drage si knjige. Link vodi na Forum gdje se iste gomilaju. NATRAG - je strip koji, na Mejinu inicijativu, hrpa manijaka crta a kako drukčije nego od zadnje pasice prema prvoj. Link vodi na Forum gdje je svih 40 i kusur pasica na okupu. STRIP CITY - su meta-rasprave o mediju stripa nastale od ekipe znane kao "Regočevci". Klik kako biste svih 15 epizoda pročitali kronološki. REGOČ - je legendarni strip po kojem su Regočevci dobili ime. Link ne vodi na Forum nego na javaskript, ali sva objašnjenja su vam ondje. Najposlije, JASPIS - je strip kojeg sam crtao sa 17, 18 pa i s 23 godine, a objavio kad sam otvorio blog. Grozan je, ali je okej.:) PS Hvala Markosu na javaskriptovima i Shuckeyju na sređivanje svega na Forumu!
***
Za još bespla stripova pogledajte: 24satnocrtanjestripa.com
|
|
|
|
Qatalog
|
 |
|
Hover here, then click toolbar to edit content
|
|
 |
|
|
Blogoreja
|
 |
|
Mar
1
Written by:
darkomacan
3/1/2011 6:54 AM
David Vrhovski mi je ovaj strip poklonio na InterLiberu. I nije najsmješnije što se nacrtao glavu nižim dok je zapravo pola glave viši, već to što je strip nacrtao doma i onda ga na InterLiberu faktički odglumio.

Zato ANTIdnevniq, iako je možda trebalo antednevniq ...
(mcn)
Tags:
5 comments so far...
Re: Davidov antidnevniq ...
Gnom de Monde ipak nije postogao bogtepitaj kakav rezultat u Oscarima: 110. sa 61-im bodom.
zanimljivo je ipak da se radi samo o osam glasača. je li tu negdje i ukupan broj onih koji su strip pročitali?
Ponos vragova, Vam i posebno Papak su se solidno plasirali (oko 10.) znači li to da ipak korice čine knjigu? sve redom manje-više reizdanja, odnosno: stripovi koji su na ovim prostorima već bili dostupni, bilo kao album, bilo u časopisima u nastavcima; plus što najmanje dva nisu polučila bogtepitaj koji interes u originalnom izdanju, a treći je izlazio za renesanse jugo izdavaštva, pa naravno da ima kultni status, kao i sve što je tad izlazilo...
baš sam se razočarao. ako remek djelo poput Gnoma nema publiku, why even bother?
By jurica on
3/1/2011 2:56 PM
|
Re: Davidov antidnevniq ...
Mene više očarava što Gnom postoji iako nema publiku nego što me razočarava što postoji publika koja nema Gnoma.:)
By mcn on
3/1/2011 3:07 PM
|
Re: Davidov antidnevniq ...
darko je ovo bas ljepo srocio. ne znam zasto se cudis, jurice. jasno je da ce gnom imati malu, ali privrzenu publiku, od koje dobar dio ionako ne ucestvuje na stripovi.com. grendeli, vam i papak su pak dobro poznati domacoj publici, a ono sto mene cini sretnim je da su sva tri stvarno odlicni stripovi.
btw. davidov strip mi je odlican! i volio bi vidjet i mini predstavu koju je odglumio! : )
By dzuka on
3/1/2011 4:31 PM
|
Re: Davidov antidnevniq ...
ma da... ne bi se ja razočarao da nije bilo onoga - mogao bi se dobro plasirati! taj, taj i ta su mi rekli da su ga stavili na 1. mjesto. podiglo mi je očekivanja. mislio sam da bi mogao skupiti barem 30-ak, možda 50-ak glasova.
e pa ti koji su se javili su jedini koji su glasali (a pretpostavljam i pročitali).
naravno, logično je da istančani ukus imaju samo malobrojni, ali opet si uzimam za pravo da me ta činjanica iznova i iznova i iznova rastuži :-)
***
@mcn
sviđa mi se kako si to sročio. imaš pravo!
By jurica on
3/1/2011 8:17 PM
|
Re: Davidov antidnevniq ...
Kasna je ura pa je moguce da sam nesto zajebo u skripti, ali...
Silazni poredak po prosjecnoj ocjeni strip-albuma:
1. Rdeci alarm ( 206 / 25 ) 2. Kurt Cobain u stripu ( 63 / 8 ) 3. Gnom de Monde ( 61 / 8 ) ...
Je l' vam lakse? Bar malo?
I jos jedna stvar - ja uopce nisam glasao pa ako ste ubrojali i moj glas, krivo ste ubrojali. :-)
Hrvoje Bratanic AKA Shuckey
By Shuckey on
3/1/2011 10:21 PM
|
|
|
 |
|
|
šljaQa
|
 |
|
|
|
|
|
linQovi
|
 |
|
|
|
|
|
Arhiva
|
 |
|
|
|
|
|
Lista blogova
|
 |
|
|
|
 |